Mill Thread Indexable
image
image
image


CPT değiştirilebilir frezeleme diş açma ürünleri  yüksek kalitede uçları ve takım tutucuları ile tüm alışılmış standart dişlerde ve daha fazlasına cevap verebilen firma olarak dünya çapında tanınır.

CPT dizayn sistemi ile diğer diş açma takım üreticilerinden çok daha popüler olan değiştirilebilir takma uçlu müşterilerine avantaj sağlar.

CPT küçük boyutlardan büyük büyük boyutlara kadar 12 ile 40mm arasında 5 farklı boyutta uçlar sunuyor.

Uçları destekleyen geniş aralıkta takım içermekte olup çelik ve karbür şaftlar ile tek uçlu veya daha fazla uç bağlanabilme imkanları vermektedir.

Tüm takımlarda içten soğutma mevcuttur.

CPT frezeleme takımlarının en belirgin avantajları:

• Aynı takım ve uç  ile hem sağ hem sol helis diş açabilme, bir çok ölçülerde tek uç ve takım ile iç çapa ve dış çapa diş açabilme imkanı sağlar.

• Uçların prizmatik şekli sayesinde uç takıma tam ve güvenilir bir şekilde bağlanır.

• Bir çok uç çift taraflı kullanılabilme imkanına sahiptir.

• MT takımlar ile konik diş açılabilir.

• Uzun takım ömrü özel multilayer kaplama sayesinde mümkün olabilmektedir.

• Kılavuz ve paftadan önemli miktarda daha düşük takım maliyetleri sunar.

• Daha düşük güç üreten küçük tezgahlarda büyük dişleri çekebilme olanağı sağlar.

CPT tarafından kullanıcıların doğru takımı seçebilme ve uygulayabilmesi için   frezeleme kataloğunu ve CNC programlama yazılımını internet sayfasından veya program cd’sinden sizlere sunmaktadır. www.cpt-werkzeuge.de ve www.cptturkey.com ana sayfamızdan tüm ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Helisel Frezeleme takımı, Değiştirelebilir uçlu takımlar, Komple karbür takımlar, Utra küçük takımlar (M1 ’den başlar) Sertletiriliş malzemeler için Hardcut serisi ( 62 HRc’ye kadar diş açabilme M1.4x0.3 ‘den başlar),